mężczyźni zdradzają

Dlaczego mężczyźni zdradzają?

Zdrada to jedno z najpoważniejszych wykroczeń w związku stanowiące pogwałcenie niepisanych zasad, na które dwoje ludzi się umówiło. Niszczy zaufanie do partnera i wpływa destrukcyjnie na poczucie własnej wartości. Często doprowadza również do nieufności wobec innych ludzi. Ilu mężczyzn zdradza, dlaczego to robią i co jeszcze warto wiedzieć na ten temat?

Jakie są rodzaje zdrady?

Zdrada zdradzie nierówna i choć każda boli, warto zauważyć, że mogą mieć one różne oblicza. Zdrada emocjonalna polega na tym, że mężczyzna nawiązuje wyjątkową więź z inną kobietą. Te rodzaj zdrady boli kobiety szczególnie, ponieważ do tej pory żyły w przeświadczeniu, że to one są najlepszymi partnerkami i przyjaciółkami swoich partnerów.

Zdrada seksualna dotyczy związków seksualnych z inną kobietą lub kobietami, a wirtualna na uprawianiu cyberseksu czy też flirtowaniu za kobietami przez różnego rodzaju komunikatory. Wyróżnia się również mikrozdradę, a więc na przykład flirtowanie z innymi kobietami, a także zdradę lojalnościową, która najczęściej polega na tym, że bez konsultacji wyrażamy inny opinie czy też wprowadzamy w czyn działania, które dotyczą obu stron.

Jakie są przyczyny zdrady?

Do najbardziej bolesnych zdrad należą, oczywiście, zdrada seksualna i emocjonalna. Dlaczego mężczyźni się ich dopuszczają? Jednym z częstych powodów jest niedojrzałość emocjonalna wśród mężczyzn, która przekłada się na brak umiejętności przewidzenia skutków własnych działań oraz unikanie odpowiedzialności za własne decyzje.

Mężczyźni niedojrzali uwielbiają znajdować się w centrum zainteresowania i często są duszami towarzystwa, ale swoje partnerki zdradzają najczęściej wtedy, kiedy związek powinien ewoluować w poważniejszą relację, a pierwsze zauroczenia konfrontuje się z prozą życia.

W nieco podobny sposób często kończą się związki z narcyzami, którym brakuje empatii i którzy są przekonani o własnej wyjątkowości. Stale szukają uwagi i poklasku, a w związku zachwycanie się mężczyzną jest niemożliwe na dłuższą metę. Najważniejszym powodem zdrad według statystyk jest jednak to, że mężczyźni nie otrzymują w związku tego, czego potrzebują. Brakuje im uwagi, bliskości, seksu, bodźców i wszystkiego tego, co zabija rutyna. Często odstawiani są na boczny tor wraz z narodzinami dziecka, a wówczas pochłonięta nowymi obowiązkami kobieta często nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo oddala się od swojego partnera.

Zdrada mężczyzny – jak rozpoznać pierwsze sygnały?

Pierwszym alarmującym sygnałem jest zmiana zachowania, której nie da się w żaden sposób usprawiedliwić. Jeśli mężczyzna ustawił blokadę na telefon, często z kimś pisze, wychodzi rozmawiać przez telefon czy też nagle zaczął spotykać się z kolegami lub zostawać dłużej w pracy, to powinno to być zastanawiające. Jeśli dodatkowo w jego opowieściach i odpowiedziach pojawiają się nieścisłości, to z pewnością coś ukrywa. Kolejnym sygnałem, który może świadczyć o zdradzie, jest wzmożona troska o własny wygląd.

Mężczyźni, którzy nagle zaczynają chodzić na siłownię, używać dobrych perfum, dbać o fryzurę i lepiej się ubierać zwykle motywowani są jakimiś czynnikami zewnętrznymi. Oczywiście, może to oznaczać, że robią coś dobrego dla siebie lub chcą podobać się partnerce, ale w połączeniu z innymi sygnałami, sprawa jest dość przejrzysta. Kolejnym objawem, na który warto zwrócić uwagę, to fizyczne i emocjonalne oddalenie. Jeśli mężczyzna do tej pory często przytulał partnerkę, uprawiał z nią chętnie seks, rozmawiał na wszystkie tematy i okazywał zainteresowanie na każdym polu, a nagle to wszystko zniknęło, może to oznaczać problemy w pracy lub nowy obiekt westchnień.

Czy warto ratować związek po zdradzie?

Wiele zależy od tego, czy kobieta jest w stanie ją wybaczyć i dostrzec winę również w sobie, a także czy zdrada była jednorazowa czy też przeobraziła się w regularny związek. Jeśli mężczyzna szczerze żałuje tego, co zrobił, i jest gotowy na wspólne naprawianie związku, to nic (poza emocjami kobiety) nie stoi na przeszkodzie, aby dać sobie szansę.

Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja wtedy, kiedy mężczyzna jest narcyzem i całą winę wrzuci na kobietę,  a ponadto nie będzie w stanie obiecać żadnej poprawy. Warto dodać, że życie po zdradzie jest bardzo trudne, wymaga dużo poświęceń, pracy nad relację i czasu, aby zbliżyć się do tego, co było między dwojgiem ludzi w najlepszych czasach. Rzeczywistość dowodzi jednak, że nie jest to niemożliwe.

You might also like:
More Similar Posts