Powrót do spisu jednostek

Wyższa Szkoła Bankowości i Finansów w Katowicach

Rodzaj jednostki
Uczelnia wyższa
Adres
Ks. Bpa. Adamskiego 7, Katowice 40-069
Email
biblioteka@wsbif.pl
WWW
www.wsbif.pl

Wyższa Szkoła Bankowości i Finansów w Katowicach została utworzona w 1996 r. Od początku swojej działalności kształci absolwentów przygotowanych do podjęcia pracy w bankach, instytucjach finansowych mogących przyczynić się do rozwoju sektora usług finansowych. W roku 2010 WSBiF otworzyła kierunek Bezpieczeństwo Wewnętrzne, który kształci specjalistów w dziedzinach bezpieczeństwa finansowego, bezpieczeństwa informacji, bezpieczeństwa publicznego, czy zarządzania kryzysowego.

W 1999 r. powstało Wydawnictwo Wyższej Szkoły Bankowości i Finansów w Katowicach. Oficyna zajmuje się publikowaniem materiałów pokonferencyjnych, podręczników oraz serii wydawniczej „Zeszyty Naukowe”. Są to publikacje o różnorodnej tematyce dotyczącej finansów, bankowości, podatków, prawa, ubezpieczeń itp. W 2011 r. po raz pierwszy wydaliśmy publikację dotyczącą zagadnień bezpieczeństwa wewnętrznego.

W ofercie wydawnictwa ukazują się również publikacje w języku angielskim.

Wydawnictwo WSBiF posiada w swoim dorobku publikacje naukowe przydatne zarówno studentom, pracownikom, jak również innym osobom związanym ze światem finansów i biznesu oraz bezpieczeństwa wewnętrznego. Publikacje są tworzone i recenzowane przez specjalistów z danej dziedziny. Wydania ukazują się nakładem oficyny uczelnianej.

Mapa Google

Dotacje na innowacje

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Serwis Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Białymstoku